Kuidas...
...osta internetist piletit?
...otsida omale sõiduplaan?
Loe edasi...
Tallinn
Liinivõrk
Sõiduplaanid
Sõidupiletid
Kaardid
Saidist
Tagasiside
Tallinna Ühistransport
Kuidas otsida omale sõiduplaan?
 1. Ava lehekülg soiduplaan.tallinn.ee
 2. Vali ülevalt ribamenüüst, millise ühistranspordiliigi sõiduplaani soovid vaadata.
 3. Seejärel klõpsa endale vajaliku liini marsruudil.
 4. Avanenud aknas klõpsa vasakus paanis omale sobiva sõidusuuna tulbas omale vajaliku peatuse nimel.

Kuidas kasutada Tallinna sõiduplaneerijat?
 1. Suundu aadressile http://kaart.tallinn.ee/Tallinn/Show?REQUEST=Main&task=2
 2. Lehekülje vasakus osas näed Tallinna kaarti, paremas osas näed, et avanenud on Planeerija sakk.
 3. Lahtrisse "Lähtekoht" sisesta aadress, kohanimi, peatuse nimi või tänava nimi. Vastavalt sisestatud info tüübile vali lahtri all olevast rippmenüüst sobiv nimetus.
 4. Korda sama lahtriga "Sihtkoht".
 5. Kui Sa ei tea oma lähte- või sihtkoha täpset asukohta nt. aadressi või peatuse täpsusega, kuid tead, kus see kaardil asub, siis kummagi lahtri kõrval on väike oranž nupp, millel on sees valge rist. Sellele vajutades ning seejärel kaardil asukoha valides määratakse kaardil valitud asukoht kas lähte- või sihtkohaks.
 6. Peale soovitud lähte- ja sihtkoha valimist määra, mis kell reis toimub. NB! Vasakul on kaks valikunuppu: "Algus" ja "Lõpp". Kui soovid mingil kindlal kellaajal määratud sihtkohta jõuda, siis vajuta nuppu "Lõpp" ning sisesta kellaaeg, mil soovid kohale jõuda. Kui soovid mingil kindlal kellaajal määratud lähtekohast väljuda, siis vajuta nuppu "Algus" ning sisesta kellaaeg, mil soovid väljuda lähtekohast.
 7. Rippmenüüst "Kriteerium" saad valida, milline marsruut oleks sulle kõige sobivam. Kui soovid, et reis võtaks võimalikult vähe aega, vali "Vähim aeg"; kui soovid, et ei peaks tegema palju ümberistumisi, vali "Min arv ümberistumisi" ning kui soovid, et tuleks võimalikult vähe jalgsi käia, vali "Lühim jalgsitee".
 8. Kriteeriume võid ka täpsustada, vajutades nuppu "Täpsusta". Nüüd saad määrata, kui kiiresti sa jalgsi käid; kui pikka teed Sa oled nõus jala käima maksimaalselt; kui palju oled Sa nõus korraga peatuses ootama; mitu ümberistumist Sa oled nõus tegema; kas soovid kasutada ainult madalapõhjalisi ühissõidukeid; kas soovid teha kusagil vahepeatuse ning kui kaua see vahepeatus kestab.
 9. Kui oled valmis, vajuta nuppu "Kuva teekond". Süsteem arvutab välja vastavalt sisestatud infole kõige optimaalsemad reisid. Samuti avaneb üks lisaaken, kus kuvatakse vastavalt valitud reisile selle info. Reisiteekonna kirjelduse vaatamiseks lisaaknas vajuta pliiatsi-märgile (vasem nupp reisi kõrval), vaatamaks teekonda kaardil klõpsa kriipsujuku-märgil (parem nupp reisi kõrval).

Liinivõrk
Sõiduplaanid
Sõidupiletid
Kaardid
Saidist
Tagasiside
Tallinna Ühistransport
Tallinn
Galerii
© Tallinna Ühistransport
Kaspar Kask 2008 - 2009
Visit the English version
Sa külastad lehe eestikeelset varianti